Nowelizacja Prawa budowlanego podpisana 18 grudnia 2025 r. zmienia zasady realizacji inwestycji OZE, w tym magazynów energii. Celem ustawy jest deregulacja i uproszczenie procedur, jednak w praktyce nowe przepisy budzą wątpliwości rynku.
[Wersja PDF]
Wszystkie 24 stany Wenezueli zostały całkowicie lub częściowo pozbawione energii elektrycznej - oświadczyły w piątek władze kraju. Reżim oskarżył opozycję o sabotaż, nie przedstawiając na to jednak żadnych dowodów.
[Wersja PDF]
Burmistrz Salvadoru, Antônio Carlos Magalhães Neto, uruchomił 20 grudnia 2018 r. „Żółty podatek gruntowy” (po portugalsku IPTU Amarelo), program certyfikacji, który zapewni zachęty podatkowe do wykorzystania energii słonecznej w budynkach prywatnych.
[Wersja PDF]
W lutym 2025 roku Japonia zatwierdziła siódmy podstawowy plan energetyczny, który wprowadził ciekawe zmiany w długoterminowej polityce energetycznej kraju. Nowa strategia zakłada wyraźne zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii oraz ożywienie sektora energetyki jądrowej.
[Wersja PDF]
Nowelizacja Prawa budowlanego podpisana 18 grudnia 2025 r. zmienia zasady realizacji inwestycji OZE, w tym magazynów energii. Celem ustawy jest deregulacja i uproszczenie procedur, jednak w praktyce nowe przepisy budzą wątpliwości rynku.
[Wersja PDF]
Jednak Norwegia, światowy lider w adopcji aut elektrycznych, musiała zrewidować swoją politykę. W Oslo, stolicy kraju, od 6 maja kierowcy pojazdów na prąd stracili prawo do korzystania z buspasów.
[Wersja PDF]
W sumie zakład będzie się składać z trzech obiektów w trzech różnych lokalizacjach w Aarhus. Więcej informacji o postępach w realizacji projektu podano na tej stronie. Od lewej do prawej: Samir Abboud, dyrektor generalny w Innargi; Lasse Sørensen, szef ds.
[Wersja PDF]
Ten blog dogłębnie analizuje Dlaczego energia słoneczna i magazynowanie energii w akumulatorach przeżywają rozkwit w Ameryce Północnej, badając trendy rynkowe, korzyści ekonomiczne, czynniki polityczne i ekscytujące innowacje kształtujące przyszłość energetyki.
[Wersja PDF]